AKTUALNOŚCI AKTUALNOŚCI

Leśnicy wystartowali w kraśnickim maratonie MTB

Niespełna 300 uczestników pokonujących trasy na różnych dystansach stanęło na starcie XI Ogólnopolskiego Maratonu Kolarskiego MTB o Puchar Ministra Sportu i Turystyki, który zorganizowano wczoraj w Kraśniku.

Największą popularnością cieszyła się rywalizacja w kategorii Open Mini na dystansie ok. 30 km, do której przystąpiło 190 osób. Siedem z nich, poza walką o jak najlepsze miejsce na mecie, toczyło jednocześnie bój o zwycięstwo w końcowej klasyfikacji leśników i puchary ufundowane przez Dyrektora RDLP w Lublinie dla trzech najszybszych przedstawicieli braci leśnej. Bezapelacyjnym zwycięzcą towarzyszących głównemu startowi zmagań pracowników Lasów Państwowych został Robert Papież z Nadleśnictwa Kańczuga, który pokonał dystans w czasie 1 godzina 4 minuty i 22 sekundy, co pozwoliło mu uplasować się na bardzo wysokim, 14 miejscu w klasyfikacji wszystkich startujących w kategorii MINI. Drugi w klasyfikacji leśnej był Maciej Stopyra z Nadleśnictwa Gościeradów (z czasem 1 godzina 21 minut i 43 sekundy i 94 miejscem w klasyfikacji końcowej), zaś na najniższym stopniu podium uplasował się Robert Socha z Nadleśnictwa Chełm (czas 1 godzina 21 minut i 57 sekund pozwolił mu ostatecznie dojechać do mety na 95 miejscu w klasyfikacji głównej).

Przypomnijmy, że wzorem poprzednich lat wyścig przebiegał głównie leśnymi ścieżkami Nadleśnictwa Kraśnik - jednego ze współorganizatorów imprezy. –Na rywalizujących czekała niezwykle zróżnicowana i wymagająca trasa, która poza licznymi wzniesieniami obfitowała również w długie proste, na których można było rozwijać duże jak na tego typu zawody prędkości – relacjonuje Robert Cwalina z Nadleśnictwa Janów Lubelski, piąty zawodnik końcowej klasyfikacji leśników.